Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dom

Buty damskie

Buty damskie
Tuśka

Dostępność i różnorodność butów damskich może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza mężczyzn. Buty damskie powinny być w pierwszej kolejności dopasowane do pogody panującej za oknem. Przypatrzmy się chociażby takim kozakom. Kozaki w pierwszej kolejności powinny zapewnić nam ciepło w czasie zimy. Jak wiemy jednak ich duży wybór, tudzież dostępność nie jest przypadkowa. Kozaki stanowią bowiem dodatek do stroju i to niebagatelny. Wiele pytań musi sobie zadać pani nim dokona wyboru. Np. czy wybrane buty mają być ze skóry czy z syntetyku. Jaki powinny mieć kształt oraz czy powinny posiadać obcas, a jeśli tak, to jaki?

Klasyczne kozaki damskie sięgają zazwyczaj do połowy łydki oraz są zapinane na zamek. Kozaki mogą posiadać obcas lub szpilkę, jak również być na płaskiej podeszwie. Niektóre kozaki mają usztywnianą cholewę, dzięki czemu nie opada ona i nie marszczy się. Dla tych, którzy zamierzają przemierzać bezkresy w śniegu polecane są śniegowce. Są one ocieplane futerkiem lub innym rodzajem ocieplacza i nie posiadają obcasów. Bardzo modne w ostatnich latach stały się śniegowce nazywane Emu. Wystarczy rozejrzeć się po ulicach aby zdać sobie sprawę z tego, że to prawda. Podczas zakupu tego rodzaju butów warto zapamiętać, że oryginalne buty emu są szyte z naturalnej skóry oraz wełny merynosów, dzięki czemu nie przepuszczają zimna ani wilgoci. W sprzedaży dostępne są jednak tańsze rodzaje tych butów, które nie mogą już pochwalić się cechami droższych produktów.

Wyróżniamy kilka rodzajów obcasów w kozakach. Jeśli nie lubicie wysokich obcasów to warto zastanowić się nad obcasem kaczuszką, czyli niskim obcasem w formie klepsydry, który zwęża się ku dołowi. Kolejny rodzaj obcasa to słupek, charakteryzujący się taką samą wielkością na całej wysokości. Charakteryzuje się on dość dużą stabilnością. Panie ceniące obcasy zapewne wybiorą szpilki. Pewną alternatywę stanowią także koturny. Pamiętajmy, że buty zimowe powinny być wygodne, dlatego właśnie pod tym kątem powinniśmy szukać obuwia.