Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Adwokat w służbie społeczeństwu

Adwokat w służbie społeczeństwu
Alicja

Adwokat to profesja, która cieszy się niesłabnącym szacunkiem. Czym powinien odznaczać się idealny reprezentant prawny? Chociaż często adwokaci specjalizują się w określonych gałęziach prawa, to jednak mogą oni wspólnie pracować w kancelariach adwokackich, w których występują jako specjaliści znający się na wszystkich dziedzinach prawa. W ten sposób łączą różnorodne doświadczenia i specjalizacje zawodowe w ramach jednego projektu. Czyni to z nich zespół z potencjałem, spełniający wyznaczone standardy i zapewniający wysoką jakość świadczonych usług. Niezmiennie powinni kierować się uczciwością, szacunkiem dla klienta i etyką zawodową. Mogą być wierni tradycji, ale zachowując przy tym otwartość odpowiadania na potrzeby zmieniającego się świata.

Takiego typu połączenie gwarantuje kompletne rozwiązania prawne, zaspokajając jednocześnie oczekiwania klientów. Kompetencje adwokata to jednak nie wszystko, liczy się również przyjazna atmosfera, dobra komunikacja oraz właściwe dobranie metod współpracy. Nieważne przy tym, czy chodzi o przedsiębiorstwa, czy osoby prywatne. Kompleksowa obsługa to wyjaśnienie klientowi meandrów prawniczych, przez adwokata. Poza łączeniem się w kancelarie, adwokaci współpracują również często z notariuszami, rzeczoznawcami oraz doradcami podatkowymi. Bez problemu świadczą również usługi w języku angielskim.

Dziedzin prawa w których specjalizować mogą się adwokaci jest wiele. Może być to prawo cywilne, w skład, którego wchodzi prawo spadkowe czy prawo własności. Adwokaci pomogą również w przypadku postępowania karnego i karnoskarbowego. W przypadku firm, istotna może być kompleksowa obsługa spółek w prawie gospodarczym. Adwokaci świadczą także usługi z zakresu prawa pracy, takie jak postępowanie o odszkodowanie, czy ustalenie stosunku pracy. Czasami może nam się również przydać pomoc w kłopotach rodzinnych, wtedy adwokat może pomóc przypadku rozwodu, separacji, ustalaniu lub zaprzeczaniu ojcostwa, jak również podczas dochodzenia alimentów.