Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Tuleje z brązu radomsko

Tuleje z brązu radomsko
Alicja

Tuleje z brązu, które wykonane są z niego w całości, ze względu na właściwości tego materiału cieszą się coraz większą popularnością. Bardzo często wewnętrzna powierzchnia robocza wyposażona jest we wcięcia w kształcie diamentu, czyli rowki, które wykonane są w celu zaaplikowania smaru lub oleju. Wszystko po to aby dać w rezultacie lepsze wyniki w anty-korozji dla środowisk chemicznych. Podczas pracy tulei z brązu, smar i olej będzie uwolniony z wgłębienia co pozwala na długoterminowe smarowanie. Łożyska z brązu mają takie korzyści, jak cienkie ścianki, niższą wagę oraz niższy koszt. Nadają się do dużych obciążeń,
tam gdzie mamy do czynienia z niższą prędkością aplikacji, takich jak budownictw, transport czy maszyny rolnicze.

Tuleje z brązu bardzo często wykorzystywane są w przemyśle stoczniowym, ale to oczywiście niejedyna gałąź przemysłu, gdzie mogą się one sprawdzić. Brąz jest odporny na korozje, wytrzymały na ścieranie i obciążenia. Tuleje są odlewane metodą odśrodkową, gwarantuje to wysokie parametry wytrzymałościowe. Są bowiem przez to twardsze, a przy tym bardziej plastyczne, zwarte i odgazowane oraz wodoodporne na ścieranie.

Jednak brąz nie jest jedynym materiałem, z którego mogą zostać wykonane tuleje. Do wyboru pozostaje nam również stal, mosiądz, miedź, aluminium oraz stal nierdzewna i kwasoodporna. Każdy z materiałów ma swoje zalety. Wykorzystany materiał zależy oczywiście od środowiska pracy. Od tego również zależy wymiar tulejek, wybrany spośród dostępnych, lub stworzonych na życzenie klienta. Firma specjalizująca się w produkcji tulei z brązu, dostosuje wymiar do państwa oczekiwań. Nawet zgodnie z dokumentacją klienta. Na co wart zwrócić uwagę podczas wybierania firmy sprzedającej tuleje? Na dostępność towarów w magazynie, szybkie terminy realizacji oraz szybką dostawę do klienta.