Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Listwy sufitowe

Listwy sufitowe
Alicja

Listwy sufitowe podzielić możemy na dwie kategorie: styropianowe oraz poliuretanowe. Listwy styropianowe są chętnie kupowane oraz poszukiwane głównie ze względu na ich niską cenę. Listwy poliuretanowe są droższe niż styropianowe, ale odznaczają się większą trwałością i odpornością. Na czynniki panujące we wnętrzu.

Listwy sufitowe to element wykończenia, który idealnie sprawdza się w podkreśleniu całości wykonania. Duży wybór dostępnych listew sufitowych zapewnia ich odpowiednie dopasowanie. Listwy sufitowe stały się charakterystycznym elementem architektury. Najczęściej jest on wykorzystywany do dekoracji wnętrza budynków. Montowany jest na styku ścian i sufitów. Listwy dobrze sprawdzą się zarówno w przypadku ozdobienia wnętrza urządzonego nowocześnie ,jak i klasycznie.

Należy pamiętać, aby dopasować listwy sufitowe do ogólnego wystroju pomieszczenia, a zwłaszcza jego kolorystyki. Produkt można też pomalować na dowolny kolor oraz wybrać spośród dostępnych kształtów i
profili. Jeśli chcemy aby nasza listwa przysufitowa posiadała specjalne wymiary to możemy zlecić jej wykonanie.

Dobrze dobrana listwa sufitowa pozwala optycznie powiększyć wymiary pomieszczenia. Listwa przysufitowa dodaje również efektu płynnego przejścia ze ściany w sufit. Listwy sufitowe to także sprytny sposób na to, aby zamaskować pęknięcia oraz nierówności występujące pomiędzy ścianą, a sufitem. A te szczególnie często występują w przypadku płyt gipsowych. Jeśli zdecydujemy się na listwy przysufitowe wykonane z wysokojakościowego styropianu możemy pomalować je farbami, które nie zawierają rozpuszczalników, mowa o farbach wodnych w różnych kolorach. Przed malowaniem lepiej jednak pokryć je szpachlą w celu zabezpieczenia. Dużą popularnością cieszy się także wcześniej wspomniany styrodur, który z natury posiada kolor jasnozielony. W tym przypadku również możemy zmienić jego kolor poprzez pomalowanie.

Jak widzimy listwy przysufitowe to element wykończenia, w który warto zainwestować, bez względu na to, czy pragniemy przykryć niedoskonałości, czy może zależy nam na efektownym wykończeniu pomieszczenia.