Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dom

Klamki do drzwi

Klamki do drzwi
Tuśka

Jeśli zamierzacie zaopatrzyć się w nowe drzwi, to zapewne wasz umysł zaprząta także zagadnienie dotyczące tego, jaki rodzaj klamki do drzwi wybrać. To na co będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę, to materiał, z którego wykonana jest klamka, jak również jej kształt. Dostępne są klamki stalowe, mosiężne, niklowane, chromowane, pokryte lakierem proszkowym, jak również z elementami złota. Dla ceniących prawdziwe piękno propozycją będzie również klamka ze szkła i kryształu. Bardziej wymagający mogą zdecydować się na klamkę wykonaną z różnych materiałów.

Największą popularnością cieszą się klamki wykonane z aluminium. Dzięki nowoczesnym metodom, które zastosowano w wykonywaniu klamek, ich wygląd może imitować inne materiały, a przy tym są one dość wytrzymałe. Jeśli zależy nam na elegancji możemy wybrać klamki, które posiadają uchwyt częściowo chromowany i niklowany. Nie warto spieszyć się z wyborem klamki. A to na co należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim jej konstrukcja, jej wytrzymałość. Nie raz przyjdzie nam ją bowiem sprawdzić. Warto też zwrócić uwagę na to, czy klamki wyposażone są w sprężyny, które ułatwiają otwieranie drzwi.

Klamka pełni funkcję dekoracyjną, nie powinniśmy jednak zapominać również o tym, że klamka powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego nie warto inwestować w klamkę tylko ze względu na jej wygląd. Choć oczywiście to też istotna kwestia. Klamka powinna pasować stylem do sposobu urządzenia pokoju. Jeśli mamy klasyczne wnętrze, to możemy wybrać klamkę w stylu klasycznym. Jeśli posiadane przez nas pomieszczenie odznacza się nowoczesnością, to takie cechy powinna posiadać również klamka.

Inne są również rodzaje klamek montowane we wnętrzu, a inne na zewnątrz. Te na zewnątrz z racji warunków atmosferycznych oraz częstego użytkowania, powinny być bardziej masywne oraz odporne na panujące warunki atmosferyczne. O tym też pamiętajmy podczas dokonywania wyboru klamek.