Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wypożyczony samochód opcją na wyjazd.

Wypożyczony samochód opcją na wyjazd.
Alicja

Szykuje się wyjazd za miasto na weekend? Służbowa podróż zlecona przez pracodawcę? A może powstał pomysł zwiedzenia konkretnego miasta? Co w przypadku niechęci do transportu miejskiego i braku własnego samochodu? Jest to dobry moment, aby rozejrzeć się za miejscem, w którym możemy wypożyczyć samochód na własny użytek na krótki lub dłuższy okres czasu – w zależności od długości czasu na jaki potrzebujemy auta.

Aktualnie praktycznie w każdym mieście znajdziemy mniejszą lub większą wypożyczalnię samochodową, to dobra alternatywa dla komunikacji miejskiej i większa swoboda w przemieszczaniu się. Nie jesteśmy 'przykuci’ do rozkładu jazdy, nie musimy planować całej drogi i konkretnych przystanków oraz mamy niezależność kontroli podróży.
Każda wypożyczalnia samochodów ma w swojej ofercie pewien wybór aut, od mniejszych do większych – nasz wybór zależy od uczestników wyjazdu oraz od ilości bagażu jaki ze sobą zabierzemy.

Przed jakimkolwiek wyjazdem należy rozeznać się w ofercie poszczególnych wypożyczalni, może akurat w którejś jest ciekawa promocja, inna ma atrakcyjne warunki, a jeszcze inna oferuje dodatkowe bonusy na czas użyczenia pojazdu.

Przed jakąkolwiek rezerwacją w danym miejscu należy bezwzględnie zapoznać się z regulaminem i warunkami, żeby nie być później zaskoczonym czymś o czym nie zostaliśmy poinformowani. Może konkretny model auta musi być wcześniej zarezerwowany, aby ktoś inny go nie wynajął? Może kierowca musi być w odpowiednim wieku, ustalonym przez wypożyczalnię? Jak wygląda wynajem, kiedy samochód będzie użytkowany za granicą? Wszystkie szczegóły powinny być dokładnie sprawdzone.

Warto wybrać ten punkt samochodowy, który oferuje opcje dodatkowe, takie jak na przykład fotelik dla dziecka, nawigację gps, radio, wszelkie ubezpieczenia.

Przed poszukiwaniami najlepszą opcją jest popytanie znajomych o polecane przez nich wypożyczalnię lub poczytanie na forach internetowych, gdzie internauci udostępniają swoje opinie. Facebook również jest dobrym miejscem na szukanie informacji.